subota, 27. april 2024.

Nemačka mu prija, Basilašviliju titula u Minhenu

Gruzijski teniser Nikoloz Basilašvili osvojio je ATP turnir u Minhenu. Basilašvili je u velikom finalu savladao domaćeg tenisera Jana Lenarda Štrufa rezultatom 2:0, po setovima 6:4 7:6 (7:5).

Perfektna partija iz ugla gruzijskoge tenisera. Od početka pa do kraja meča držao je visok nivo igre koji mu je na kraju doneo pobedu. Start meča je bio idealan, jer je napravio brej koji je na kraju bio dovoljan za osvajanje prvog seta.

U drugom setu meč je bio u egalu. Serveri su radili sjajan posao, jer je tokom drugog seta viđena samo jedna brejk lopta. U skladu sa tim drugi set je otišao u taj brejk u kojem je Basilašvili bio spretniji i sretniji. Gruzijac dva puta oduzeo servis protivniku i na kraju potpuno zasluženo došao do pobede i pete titule u karijeri.