subota, 18. maj 2024.

Norvežanin odbranio titulu u Gštadu

Norveški teniser Kasper Rud odbranio je titulu na ATP turniru u Gštadu. Rud je u velikom finalu savladao Italijana Matea Beretinija. Rezultat je bio 2:1, po setovima 4:6 7:6 (7:4) 6:2.

Teška, ali na kraju zaslužena pobeda za Ruda.Beretinij je imao nešto bolji start. Bio je agresivniji, mnogo veća pretnja po protivnički servis i to mu se isplatilo, jer je došao do brejka u petom gemu. Ključni detalj za prvi set bio je šesti gem u kojem je Beretini spasio nekoliko brejk lopti. Kada je odbio napad Ruda rutinski je priveo prvi set kraju.

Drugi set donosi veliku borbu. Serveri su radili sjajan posao, te nije bilo brejka. U skladu sa tim otišlo se u taj brejk. Beretini je prvi došao do mini brejka, ali onda je usledila serija Rudovih poena koji stiže do velikih 5-1 koji su mu bili dovoljni da izjednači.

Izjednačenje je Rudu dalo samopouzdanja, a sa druge strane Beretini je očekivano pao u igri. Rud je to iskoristio i sa dva brejka rešio meč u svoju korist.