Srpska teniserka Olga Danilović plasirala se u drugo kolo Rolan Garosa. Mlada Srpkinja je u prvoj rundi savladala Mađaricu Dalmu Galfi rezultatom 2:1, po setovima 3:6 7:6 (7:4) 6:2.

Nova drama i nova pobeda za Olgu Danilović. Danilovićeva je bila na rubu poraza, ali je ipak uspela da pronađe put do pobede.

Prvi set je izgubila relativno lako. Pretrpela je dva brejka i uz jedan napravljeni bilo je 6:3 za Galfi.

U drugom setu ponovo drama. Galfi je u dva navrata imala brejk prednosti, a posebno je bio bitan onaj u 12. gemu kada je servirala za pobedu. Danilovićeva je napravila ribrejk i kasnije kroz taj brejk došla do izjednačenja.

Psihološka prednost svakako je bila na strani srpske teniserke koja je u trećem setu napravila tri brejka i otišla u drugu rundu gde je čeka Džil Tejkman.