Prvi dan Rolan Garosa nije mogao da protekne bez velikih iznenađenja. Prvo veliko iznenađenje dogodilo se u ženskom delu turnira, jer je ispala Tunižanka Ons Žaber.

Šesta teniserka je u Pariz došla nakon što je osvojila Madrid i igrala finale u Madridu i važila je za jednog od favorita iz senke. Ipak, koliko je ženski tenis nepredvidiv pokazuje i ovaj meč, jer je Žaber poražena od Poljakinje Magde Linet rezultatom 2:1, po setovima 3:6, 7:6 (7:5), 7:5.

Niko nije mogao ni da nasluti da će ovde doćo do iznenađenja nakon prvog seta. Žaber je rutinski sa jednim brejkom rešila prvi set u svoju korist rezultatom 6:3.

U drugom setu mnogo veža borba. Linet je dosta popravila igru, posebno servis te je drugi set rešen u taj brejku koji Poljakinja dobija rezultatom 7:5.

Očekivano, treći set bio je izuzetno neizvestan. Osokoljena nakon izjednačenja, Linet je prva napravila brejk, Žaber je odgovorila i ponovo se činilo da će tajbrejk odlučiti pobednicu.

Ipak, Poljakinja je u dvanaestom gemu uspela da napravi brejk i dođe do velike pobede.

Linet će u narednom kolu igrati protiv Trevisan ili Dart.