ponedeljak, 29. april 2024.

Novi Beograd se revanširao Zvezdi, Partizan potopio Radnički u Kragujevcu

U petak su u Premijer regionalnoj ligi odigrana dva srpska derbija. Vaterpolisti Radničkog pretrpeli su prvi poraz u regionalnom takmičenju, pošto su na svom bazenu poraženi od Partizana rezultatom 12:10 i biće pod pritiskom u naredne dve utakmice, protiv Juga i Šapca, pošto su četvrti na tabeli imaju dva boda više od Jadrana iz Herceg Novog, koji ima i meč više. U istoj grupi Šabac je izgubio od Solarisa 12:8, dok je na turniru u Zagrebu Novi Beograd savladao Crvenu zvezdu 15:11 i tako se revanširao crveno-belima za nedavni poraz u Super ligi Srbije.

U ostalim mečevim koji su odigrani u subotu, Jug je sa 12:9 savladao Primorac, splitski Jadran je obezbedio mesto na fajnal-foru pobedom protiv istoimenog kluba iz Herceg Novog rezultatom 11:6, a Mornar i Budva su podelili bodove (6:6).

Dubrovčani su i dalje prvi sa 27 bodova, dok Novi Beograd i splitski Jadran imaju po 25. Na četvrtom mestu je Radnički, sa dva boda više od Jadrana iz Herceg Novog, dok Crvena zvezda i Partizan imaju po 15 bodova. Mladost je na osmom mestu, Primorac i Solaris zauzimaju deveto i deseto, Šabac je jedanaesti sa tri pobede, Mornar ima dva boda, a Budva ima jedan.

Izvesno je da će se borba za četvrto mesto voditi između Radničkog i Jadrana. Kragujevčani su u boljoj poziciji, pošto trenutno imaju dva boda više, ali i utakmicu manje. Ekipa Uroša Stevanovića se subotu sastaje sa prvoplasiranim Jugom, ali će najvažniji meč odigrati u nedelju protiv Šapca. Sa druge strane, Novljani do kraja turnira imaju još samo jednu utakmicu, protiv splitskog Mornara.

Radnički odlično otvorio utakmicu protiv crno-belih i poveo je sa 2:0. Vrlić je već u prvom napadu pogodio lepom šraubom, a potom je izborio igrača više iz kog je Lukić duplirao prednost. Međutim, „crno-beli“ su se brzo oporavili od početnog šoka i vratili u igru, pa su već do prvog predaha došli do nerešenog rezultata – 3:3.

Nastavio je Partizan u visokom ritmu u drugoj četvrtini i zahvaljujući tri gola iz peteraca i dva talentovanog Nikole Kojića u potpunosti okrenuli rezultat u svoju korist pred poluvreme – 9:5. Uspeli su Beograđani da zadrže „+4“ i do poslednje deonice (10:6), ali je Radnički početkom perioda prepolovio zaostatak preko Kruga i Stanojevića (10:8). Međutim, tada je na scenu ponovo stupio mladi Kojić i sa dva pogotka sredinom četvrtine praktično i rešio pitanje pobednika (12:8). Kragujevčani su minut i 44 sekunde pre kraja meča ponovo došli na „-2“ (12:10), ali su potom promašili sa igračem više i tada je sve bilo gotovo.

Partizan je do pobede predvodio Kojić sa četiri gola, a pratio ga je Boven sa tri. Na drugoj strani Lukić je takođe postigao četiri pogotka, a donekle su ga pratili centri Vrlić i Toholj sa po dva.

Drasko Gogov Novi Beograd
(Foto: VK Novi Beograd)

Crvena zvezda je nedavno savladala Novi Beograd, ali se ekipa Igora Milanovića sada revanširala crveno-belima. Egal borba se vodila u prvom poluvremenu. Poveli su igrači Dejana Savića 2:0, potom je Novi Beograd preokrenuo na 3:2, ali je završnica pripala Zvezdi, koja je preko iskusnih Miloša Vukićevića i Ivana Basare stigla do 4:3. Sredinom drugog perioda Novi Beograd je režirao novi preokret, ali se kapiten Zvezde, Vukićević, pobrinuo da se na odmor ode sa izjednačenih 5:5.

U trećoj četvrtini Novi Beograd je dominirao, postigao je čak sedam golova, pa je uz samo jedan primljen otklonio sve dileme. Serijom bivših igrača Zvezde, Radomira Drašovića, Duška Pijetlovića, Strahinje Rašovića i Draška Gogova, Novi Beograd je poveo 10:5 i do kraja nije ispuštao sigurnu prednost.

Gogov je bio najefikasniji sa četiri gola, dok su Rašović, Đorđe Vučinić, Pijetlović i Nika Šušiašvili postigli po dva. Kod Zvezde su prednjačili Vukićević i Gavril Subotić sa po tri, a Basara je dodao dva.

Kristian Šulc, Crvena zvezda - Šabac
(Foto: SD Crvena zvezda)

Vaterpolisti Šapca su ostvarili tri pobede na prethodna dva turnira, a treći su započeli porazom od Solarisa. Solaris je tri puta imao minimalnu prednost u prvom periodu, ali su Šapčani stizali do izjednačenja, a potom, početkom druge četvrtine i do preokreta. Na poluvremenu je bilo 5:5, da bi potom, kao u duelu Novog Beograda i Zvezde, Solaris preuzeo kontrolu nad utakmicom i serijom od četiri gola stigao do 9:5. Šapčani su se trgli i preko Marka Tubića i Kristiana Šulca prepolovili zaostatak. Međutim, nisu nastavili seriju, pa je Solaris ponovo poveo sa četiri gola razlike i rutinski priveo meč kraju. Antun Goreta je predvodio tim iz Šibenika sa pet golova, dok je Šulc kod Šapca postigao tri.

Radnički – Partizan 10:12 (3:3, 2:6, 1:1, 4:2)

RADNIČKI: Dobožanov, Branković, Stanojević 1, Janković, Ćuk, Krug 1, Ukropina, Pljevančić, Toholj 2, Miličić, Lukić 4, Vrlić 2, Todorovski, Radulović. Trener: Uroš Stevanović.

PARTIZAN: Rističević, Gak, Kojić 4, Vićković 1, Radulović 1, Velkić, Boven 3, Nešić 2, Vico, Andrin, Miloš 1, Mitrović, Bulajić, Vavić. Trener: Korolija.

Novi Beograd – Crvena zvezda 15:11 (3:4, 2:1, 7:1, 3:5)

NOVI BEOGRAD: G. Pijetlović, S. Rašović 2, Mandić 1, Martinović 1, Vučinić 2, D. Pijetlović 2, Gogov 4, Jakšić, Perković, Vlahopulos, Drašović 1, V.Rašović, Fernandez, Šušiašvili. Trener: Milanović.

CRVENA ZVEZDA: Mišović, Gajić 1, Đurđić, Marković, Subotić 3, Milojević 1, Pješivac 1, Basara 2, Rađen, Vukićević 3, Gardašević, Trtović, Ivanović, Smiljević. Trener: Savić.

Šabac – Solaris 8:12 (3:3, 2:2, 2:4, 1:3)

ŠABAC: Filipović, Vogel, Marković, Repanović, Kopcev, Maraš, Mitrović, Žeželj, Tubić 2, Šulc 3, Stanić, Tonković 1, Vukadinović, Ćetković 2. Trener: Ličanin.

SOLARIS: Šparada, Malenica 1, Erak 2, Štrkalj, Kovalenko, Goreta 5, Kreković, Pelicarić 1, Penava, Sirovec 1, Koprčina, Šparada, Štrkalj, Kadmenović 2. Trener: Marelja.