subota, 27. april 2024.

Novi Beograd ubedljiv protiv Vojvodine, Zemun bolji od Banjice

U četvrtom kolu Super lige Srbije, Novi Beograd 11. April je sa 14:6 pobedio Vojvodinu, dok je u drugom susretu ovog kola Zemun bio bolji od Banjice rezultatom 13:10. U nedelju se igra duel između Starog Grada i Radničkog, dok su preostale dve utakmice, između Partizana i Šapca, odnosno Naisa i Crvene zvezde, odložene.

Posle remija u duelu sa Crvenom zvezdom, ekipa Vladimira Vujasinovića se vratila na pobedničke staze trijumfom protiv Vojvodine. Novi Beograd je odlično otvorio utakmicu i posle osam minuta bilo je 5:1. Novosađani su uspeli da zaustave nalet boljom igrom u odbrani, pa su u drugoj četvrtini primili samo jedan gol, ali su na drugoj strani postigli dva i prišli su na 6:3 na kraju prvog poluvremena. Međutim, raspoloženi Draško Gogov je je otvorio novu seriju, a Novi Beograd je pri vođstvu od 11:3 otklonio sve dileme oko pitanja pobednika.

Upravo je Gogov bio najefikasniji sa pet golova, dok su Đorđe Filipović, Petar Tomić, Nikola Nikolov i Vasilije Martinović postigli po dva, a Matija Asanović jedan. Na drugoj strani su dvostruki strelci bili Aleksa Petrovski i Ivan Gusarov, a po jednom su se upisali Nikola Marić i Ilija Prekogačić.

Mnogo neizvesnije je bilo u duelu Banjice i Zemuna, koji je takođe odigran na Novom Beogradu. Mladi tim crno-belih je u prvom periodu vodio 4:2, da bi Zemun sredinom drugog perioda preokrenuo i stekao minimalnu prednost pred odlazak na odmor (7:6). Gol prednosti su održavali do završnice treće četvrtine, kada je Banjica izjednačila. Međutim, Zemunci su bolje krenuli u odlučujućih osam minuta, poveli su 11:9 i do kraja nisu ispuštali prednost. Najefikasniji kod pobednika bio je Popović sa tir gola, dok su Perković, Ljubenović, Mitrović, Vukazić i Japundžić postigli po dva. Kod Banjice je trostruki strelac bio Cvetković, a po dva pogotka su postigli Krstić, Jačković i Janošević.

Vaterpolo Super liga Srbije – Četvrto kolo

Novi Beograd 11. April – Vojvodina 14:6 (5:1, 1:2, 4:0, 4:3)

Bazen 11. April Vlaho Orlić. Sudije: Stanojević, Jovančević. Isključenja: Novi Beograd 9, Vojvodina 4. Peterci: Novi Beograd 2 (2).

NOVI BEOGRAD: Rističević, Filipović 2, Tomić 2, Bursać, Ćuk, Mitrović, Gogov 5, Bašica, Žeželj, Drašković, Nikolov 2, Asanović 1, Vlahović, Martinović 2. Trener: Vujasinović.

VOJVODINA: Gavrilović, Marić 1, Maksimović, Mitrović, Tintor, Vasin, Prekogačić 1, Brešćanski, Tubić, Trapara, Petrovski 2, Gusarov 2, Popadić. Trener: Bilić.

Banjica – Zemun 10:13 (4:3, 2:4, 3:2, 1:4)

Bazen 11.april Vlaho Orlić. Sudije: Prlić i Pilić. Isključenja: Banjica 10 , Zemun 7. Peterci: Zemun 4 (3)

BANJICA: Cerović, Krstić 2, Budrak, A. Ilić, Mušikić, Bodiroga, M. Ilić, Jauković 2, Gavrilović, Cvetković 3, Pavlović 1, Janošević 2, Sokolovski, Čerkez. Trener: Nikolić.

ZEMUN: Tanović, Relić, Jović, Vasljević, Perković 2, LJubenović 2, Mitrović 2, Mihailović, Jovanović, Popović 3, Đurić, Vukazić 2, Sretković, Japundžić 2. Trener: Nikolić.