četvrtak, 28. mart 2024.

Novi preokret Đokovića za finale u Beogradu

Najbolji srpski teniser Novak Đoković plasirao se u finale ATP turnira u Beogradu. Đoković je u prvom polufinalnom duelu savladao Rusa Karena Hačanova rezultatom 2:1, po setovima 4:6 6:1 6:2.

Ni danas nije moglo bez drame. Đoković je ponovo imao loš ulazak u meč koji je protivnik znao da iskoristi. Hačanov je već u prvom gemu došao do brejka koju mu je na kraju bio dovoljan da osvoji prvi set.

Ipak, kako je vreme promicalo Đokovića je igrao sve bolje i bolje. Srpski teniser je počeo mnogo lakše da osvaja svoje gemove i time prenosi pritisak na protivnka. U drugom setu ključan je bio četvrti gem kada je Đoković napravio prvi brejk i raspalio beogradsku publiku. Nakon prvog, brzo je usledio i drugi za sigurnih 6:1.

Sjajan momentum iz drugog seta Đoković je preneo i u treći. Na startu je napravio brejk i time slomio otpor protivnika koji je do kraja meča osvojio samo dva gema.

Đoković će za titulu igrati protiv bolje iz duela Rubljov/Fonjini.