petak, 26. april 2024.

Odigrano finale FUTSAL prvenstva Južne Amerike, a novi prvak je…

Juče je odigrano finale dvanaestog po redu prvenstva Južne Amerike za najbolje reprezentacije malog fudbala, koje se igralo u Argentini, a u finalu su se sastale selekcije domaćina Argentine i selekcija Brazila.

Pobedu je odnela selekcija Brazila pred 8500 domaćih navijača i tako po deseti put osvojila ovo takmičenje. U regularnom delu meča bilo je 2:2, da bi posled produžetaka Brazil slavio rezultatom 4:2. Domaća selekicija povela je 2:0 golovima Reskiea  u osamnaestom minutu i  Borruto u 32.minutu, a već u narednom prvi gol za Brazilce postigao je Lino, u 39.minutu, produžetke Brazilu donosi Felipe. U produžetku je Brazil bio bolji rival, a golovima Marcela u 44.minutu i Arthura u 45.minutu osvojila je titulu prvaka Južne Amerike.