subota, 27. jul 2024.

Odličan početak kadeta Srbije na Evropskom prvenstvu

Fantastičan početak kadetske reprezentacije Srbije na Evropskom prvenstvu, koja je uspela da pobedi Ukrajinu sa 1:0. Jedini gol na utakmici postigao je Dušan Makević u drugom minutu utakmice. U drugom meču grupe A, Češka je nadigrala Kipar sa 5:0, tako da su Česi trenutno prvi na tabeli, a Srbija je druga, dok će Ukrajinci i Kiprani morati da traže plasman dalje kroz bolje partije u naredna dva kola.

Pogodak možete da vidite u minutu 8:27, na snimku iznad, kada je sa 20-ak metara od gola fenomenalno šutirao mladi Makević, fudbaler Partizana. Sledeću utakmicu Srbija igra 23. maja, protiv selekcije Kipra, a eventualna pobeda na ovom meču značila bi i gotovo izvestan plasman u narednu fazu takmičenja.

Slika: Printscreen (YouTube)