One mogu do medalje!

0

odbojkasice-srbije

Kakva igra srpskih odbojkašica na Olimpijskim igrama u Rio de Žaneiru!
Naše odbojkašice su fenomenalnom partijom savladale favorizovanu Kinu sa 3:0. One nastavljaju svoj hod ka četvrtfinalu. Izabranice Zorana Terzića su brzo prebolele poraz od SAD-a od 3:1 i danas ostvarile važnu pobedu od 3:0 (25:19;25:19;25:22).
Naše devojke su pružile savršenu partiju protiv jedne od najjačih reprezentacija sveta. Posebno se mora istaći igra Tijane Bošković. Mlada Hercegovka je unosila nemir u odbrani protivnika. Od prvih 13 poena našeg tima Tijana je osvojla neverovatnih 9 poena. Smečovala je, pogadjala asove, blokirala. Donela je Srbiji prednost od 13:6 posle kojeg protivnice nisu mogle da se vrate u igru u prvom setu.
Odlično je igrala i Maja Ognjenović koja je upošljavala svoje saigračice, „kuvanjem“ sludjivala protivnicem, a Brankica Mihajlović je ispratila dobro smečevima i razornim servisima koje poseduje. Milena Rašić je bila tu što se tiče bloka, a Silvija Popović je hvatala sve u odbrani. I ostale devojke su sjajno odradjivale svoj deo posla koje im je selektor i stručni štab zadao. Naše devojke su lagano stigle do čak 7 set lopti, a Tijana Bošković je smečovala drugu za vodjstvo u setovima.
odbojkasice-grupna

Malo jači otpor Kina je pružila u drugom setu, ali je opet bilo jasno da naša reprezentacija ide ka osvajanju seta. Pri vodjstvu od 14:12 naše devojke prave seriju, stekle nedostižnu prednost od 4 poena i privele set kraju.

Odlično je krenuo i treći set, Srbija je povela sa 11:6, ali su Kineskinje uspele da se vrate u set, preokrenu rezultat i čak povedu sa 16:15. Boškovićeva je nezaustavljiviim smečom prekinula seriju Kineskinja, a potom blokom odvela Srbiju na vodjstvo od 19:16. Kineskinje više nisu uspele da se vrate u igru, Srbija je iskoristila drugu meč loptu i zabeležila treću pobedu na četiri meča grupne faze. Tijana Bošković je meč završila sa 23 poena, a Brankica Mihajlović je upisala 19.

Našim devojkama sledi meč sa Holandijom u poslednjem kolu grupne faze gde će imati šansu da pobedom osvoje drugo mesto u grupi, i izbore lakšeg rivala u četvrtfinalu i lakši put ka osvajanju medalje, nadamo se zlatne!