subota, 27. april 2024.

Petrić: Mnogo bolje drugo poluvreme

Partizan je u prvom kolu u okviru Lige Konferencije grupe „D“ remizirao na gostovanju u Češkoj protiv domaćeg tima, Slovačko (3:3).

„Crno-beli“ su nakon prvog dela igre imali zaostatak od dva gola razlike uz igrača manje na terenu (nakon direktnog crvenog kartona kojeg je dobio Kristijan Belić), ali su u nastavku prikazali daleko bolju igru, te preko Dijabatea i Gomeša uspeli da potpuno preokrenu rezultat u svoju korist, ali nisu mogli da zadrže vodstvo do samog kraja meča, te nazad za Beograd odnose jedan bod.

„Najavio sam na konferenciji za medije da nas očekuje klasičan engleski meč. Tako je i bilo. Sve golove primili smo iz skoka, nismo reagovali na adekvatan način. Drugo poluvreme mnogo bolje s naše strane. Ipak, žao mi je što momci nisu izdržali do kraja“, reči su trenera Partizana – Gordana Petrića.

Partizan svoju narednu evropsku utakmicu igra 15. semptebra kada u Humsku dolazi francuski predstavnik, Nica.