petak, 26. april 2024.

Posle sjajnog 12. dana, loš 13. dan za Srbe u Tokiju

12. dana Olimpijskih igara u Tokiju, Srbija se u tri ekipna sporta plasirala u polufinale, a uz to je rvač Zurabi Datunašvili osvojio bronzanu medalju – ukupno 6 za Srbiju u dosadašnjem delu igara. Za razliku od sjajnog dvanaestog, trinaesti dan je bio baksuzan za Srbe u Tokiju. Na borilišta su izašla tri takmičara iz Srbije u individualnim sportovima. Kajakašima Strahinju Stefanoviću i Milici Novaković je polufinale bilo krajnji domet. Na kraju je Strahinja Stefanović završio kao 11. u disciplini K-1 200m, dok je na 12. mestu u ukupnom plasmanu završila Milica Novaković u disciplini K-1 500m. Možda i najbolji je bio Armin Sinančević koji je u finalu u bacanju kugle u paklenoj konkurenciji zauzeo 7. mesto.

Naslovna fotografija: Unsplash