Da čelnici kineskih klubova sve više ulažu u fudbal zna se iz sezone u sezonu, a posebno je zanimljivo to da kupuju fudbalere širom sveta. Stoga, u poslednjih par dana bili su naročito aktivni na trasnfer pijaci. Evo i nekoliko podataka vezanih za istu.


  • Franck Ohandza je prešao iz splitskog Hajduka u kineski Shenzen FC za 1.62 miliona funti. Ovaj centralni napadač ima svega 26 godina.
  • Rafael Silva je iz brazilskog Bragantina prešao u kineski Dalian Transcendence za nama nepoznatu sumu novca. Fudbaler rodom iz Brazila igra na poziciji levog krila.
  • Dvadesetosmogodišnji Juan Cala prešao je iz španskog Hetafea u kineski Henan Jianye za 1.44 miliona evra.
  • Babacar Gueye i Marti Crespi su na neki način nekarakteristični transferi za Kineze, iz prostog razloga što je u pitanju transfer igrača iz jednog kineskog kluba u drugi. Naime, Gueye je prešao iz ekipe po imenu Xinjiang Tianshan Leopard u ekipu po imenu Heilongjiang Lava Spring, dok je Crespi prešao iz Qingdao Huanghai-a u Nei Mongol Zhongyou.
  • Yannick Carrasco je iz španskog Atletiko Madrida prešao u Dalian Yifang za 27 miliona evra. U istu ekipu prešao je i Nico Gaitan, takođe iz Atletiko Madrida, ovog puta za 16.2 miliona evra.
  • Jair je iz Jeonnam Dragonsa iz Južne Koreje prešao u kineski Yanbian Funde za nama nepoznatu sumu novca, a igra na poziciji centralnog napadača.
  • Centralni bek, Raul Rodriguez, takođe je jedan od retkih koji je iz jednog kineskog kluba prešao u drugi, a njegovo fudbalsko putovanje odvilo se na relaciji Shanghai ShenxinMeizhou Meixian Techand. Transfer se realizovao za nama nepoznatu sumu novca.

Šta vi mislite o fudbalu u Kini?


Za više transfera, posetite sledeći link.

POSTAVI ODGOVOR

Please enter your comment!
Please enter your name here

Ovo veb mesto koristi Akismet kako bi smanjilo nepoželjne. Saznajte kako se vaši komentari obrađuju.