Poznat prvi učesnik četvrtine finala!

Selekcija Holandije pobedila je Sjedinjene Američke Države rezultatom 3:1 i tako sebi trasirala put dalje. Ovo je bila možda i lakša utakmica za Holanđane, od očekivanog. Naime, već u 10. minutu Memphis Depay bio je precizan za 1:0, a uposlio ga je fenomenalni Denzel Dumfries. Na asistenciju istog fudbalera, u 46. minutu gol je postigao Daley Blind, te su na poluvreme otišli sa prednošću od 2:0. Amerikanci su u prvom delu igre najbolju šansu imali na početku meča, kada je gotovo stopostotnu šansu loše pokušao da realizuje Pulišić.

Drugo poluvreme donelo je malo više inicijative fudbalera Amerike, a na 2:1 smanjio je Haji Wright, fenomenalnim snalaženjem u kaznenom prostoru, iako je pre toga bio u još izglednijoj prilici da postigne gol. Snovi Amerike su se tu i završili, jer je konačnih 3:1 postavio igrač utakmice, bez dileme, Denzel Dumfries.

U četvrtini finala, Holandija će igrati sa boljim iz utakmice Argentina – Australija.