subota, 27. april 2024.

Radnički siguran protiv Vojvodine

U prvoj utakmici trećeg kola Super lige, vaterpolisti Radničkog su u Kragujevcu pobedili Vojvodinu rezultatom 14:9. To je bila prva utakmica Kragujevčana na domaćem bazenu u novoj sezoni, a dve ekipe su igrale gol za gol u prvim minutima meča, da bi se potom domaći rezultatski odvojili serijom 5:0 i razliku su održavali do kraja meča.

Danas se igraju još dve utakmice. Šabac dočekuje od 18 sati i 30 minuta Stari Grad pred kamerama Sport kluba, dok se u 20 sati u Nišu igra duel Naisa i Banjice. Derbi između Crvene zvezde i Novog Beograda na programu je u nedelju od 20:30, dok je meč Zemuna i Partizana odložen.⁣

Duel Kragujevčana i Novosađana bio je lep za gledanje, iako su Kragujevčani sve vreme kontrolisali igru i na kraju sasvim zasluženo stigli do drugog trijumfa u sezoni. Poveli su već u prvom napadu, pogotkom Nemanje Stanojevića, a potom se igralo gol za gol, sve do sredine uvodne deonice, kada su domaći započeli seriju 5:0 i sredinom druge četvrtine se „odlepili“ na 8:3. Taj niz i desetominutni golgeterski post Vojvođana prekinuo je Mitrović, ali samo na kratko, jer su kapiten Janković i centar Toholj odveli Šumadince na poluvreme sa „plus šest“ (10:4).

Međutim, gosti se nisu predavali, što su nagovestili sa dva pogotka kapitena Maksimovića, između kojih je raspoloženi golman Radničkog Dobožanov uspeo i da skine peterac (10:6). Ipak, da Radnički u poslednji period uđe sa pet golova „viška“ pobrinuo se Stanojević (11:6). Novosađani su sredinom četvrte četvrtine prišli na tri gola zaostatka (12:9), ali to je bilo sve što su uspeli da urade, jer su Rašović i Radulović otklonili sve dileme oko pobednika.

Najraspoloženiji u pobedničkom sastavu sa četiri gola bio je Nemanja Stanojević, a po tri su dodali Marko Radulović i Miloš Miličić, baš kao i Maksimović na drugoj strani.

Radnički – Vojvodina 14:9 (6:3, 4:1, 1:2, 3:3)

RADNIČKI: Dobožanov, Rašović 2, Stanojević 4, Janković 1, Toholj 1, Krug, Tanasijević, Branković, Pljevančić, Miličić 3, Lukić, Panić, Todorovski, Radulović 3. Trener: Stevanović.

VOJVODINA: Gavrilović, Marić, Maksimović 3, Mitrović 1, Tintor, Vasin 2, Prekogačić, Radovanlija 1, Trapara, Trkulja, Brešćanski, Gusarov 2, Popadić, Biočanin. Trener: Popović.