subota, 27. april 2024.

Real je šampion Evrope

Real Madrid je u Parizu, u finalu Lige šampiona, pobedio Liverpul rezultatom 1:0 i tako osvojio 14. put evropsku titulu. Kraljevski klub je tokom većim delom utakmice bio u senci, s pravom možemo napisati da je Liverpul u prvom poluvremenu bio znatno dominantiji, ali je belgijski čuvar mreže bio na visini zadatka, i u više navrata je uspevao da sačuva gol španskog šampiona.

Jedini gol a utakmici postigao je Vinicius Junior u 59. minutu utakmice, a verovali ili ne, to je bio jedini šut Reala ka golu Liverpula, za 90 minuta igre.

Ovom utakmicom završena je evropska sezona 2021/22, te je pobednik Lige šampiona Real Madrid, pobednik Lige Evrope Ajntraht Frankfurt, a pobednik Lige konferencija je Roma.