nedelja, 28. april 2024.

Remi u 165. večitom derbiju

Fudbaleri Partizana i Crvene Zvezde su podelili bodove u 165. večitom derbiju. Utakmica je završena rezultatom 1:1. Partizan je poveo u 36. minuta sjajnim golom Natha. Bio je bolji rival i blizu pobedi, ali je slavlje crno – belih sprečio Katai koji je na asistenciju Rodića pogodio glavom u 83. minutu utakmice.

Crvena Zvezda je bolje otvorila meč, ali ni Dioni, ni Katai, nisu uspeli da zatresu mrežu. To je uspelo sa druge strane Nathu, koji je sjajnim udarcem izvan šesnaesterca iznenadio i savladao Milana Borjana. Od tada je Partizan preuzeo potpunu kontrolu nad utakmicom. Rikardo Gomeš je zatresao mrežu na startu drugog dela igre, ali je sudija uz intervenciju VAR-a poništio gol zbog faula nad Rodićem. Katai je iz treće svoje izgledne prilike uspeo da savlada Popovića i donese veliki bod crveno – belima, koji će imati zaostatak od 2 boda, a on je lako mogao da bude za srpski fudbal velikih 5 bodova.