REMI U VRŠCU: Srbiji slađi bod, iako su Rumuni stigli dva gola minusa

Reprezentacija Srbije je večeras u Vršcu, u okviru petog kola Grupe 4, remizirala sa Rumunijom (4:4) i povećala šanse za plasman na Evropsko prvenstvo u Holandiji 2022.

U sjajnoj utakmici odlični Orlovi (od devetog minuta bez isključenog golmana Nemanje Momčilovića), predvođeni čudesnim Jovanom Lazarevićem, nisu uspeli da sačuvaju 4:2 protiv kvalitetnih Rumuna (u finišu sve vreme jurili rezultat, po izjednačenju i pobedu, sa petoricom u polju), ali im u poslednjoj rundi, 14. aprila protiv Bosne i Hercegovine, bod garantuje drugo mesto i bar baraž za kontinentalnu smotru.

Sa pobedom u Zenici, izabranici Gorana Ivančića, uz povoljan razvoj situacije u ostalim grupama, mogli bi čak i direktno na EP!

0:1! Strelac Laslo Soč, asistent Felipe Oliveira: Rumuni su presekli pas Marka Pršića i munjevitom akcijom i Sočevim šutom u desni gornji ugao stigli do prednosti (minut: 2)

1:1! Strelac Stefan Rakić, asistent Dragan Tomić: dugu loptu ka Tomiću poslao je Pršić, pivot Srbije je majstorski proigrao Rakića, topovski šut sa šest metara golman gostiju nije mogao da zaustavi (minut: 9)

9: Golman Srbije Nemanja Momčilović, baš kao i u Rumuniji, dobio je crveni karton zbog prekršaja na gostujućem igraču u obećavajućoj situaciji

1:2! Strelac Felipe Oliveira, asistent Savio Valadares: Rumuni su iskoristili igrača više i sedam sekundi pre povratka petog igrača Srbije uspeli da savladaju Jakova Vulića (minut: 11)

2:2! Strelac Jovan Lazarević: akciju je započeo Ninoslav AleksićDragan Tomić je ponovo sjajno odložio loptu Stefanu Rakiću, topovski udarac golman Rumuna je zaustavio, ne i Lazarevićev projektil sa suprotne strane (minut: 15)

3:2! Strelac Jovan Lazarević: devetka Orlova je presekao pas Rumuna i posle sjajnog driblinga izuzetno jakim udarcem pocepao mrežu gostiju (minut: 24)

4:2! Strelac Marko Pršić, asistent Miloš Simić: posle Simićevog kornera, MarkoPršić je šutirao sa 12 metara, Dragan Tomić (na sajtu UEFA piše da je on postigao gol) je preskočio loptu i dodatno zbunio golmana Rumuna (minut: 33)

4:3! Strelac Laslo Soč: gosti su iskoristili što je na golu Srbije prinudno stajao Miloš Simić (Vulić je posle ukazane lekarske pomoći kojoj je prethodila sudijska greška morao po propisima na kratko da napusti igru) i sa petoricom u polju, šutem Sočija iz levog ugla, smanjili rezultat (minut: 37)

4:4! Strelac Oktavijan Cires, asistent Soč: Rumuni su sa golmanom – igračem stigli i do izjednačenja pošto je Soč poslao loptu između Pršića i Vulića do dobro postavljenog Ciresa (minut: 39)

Srbija – Rumunija 4:4 (2:2)

Vršac – Dvorana: Milenijum. Igrano bez prisustva gledalaca. Sudije: Anđelo Galante (Italija), Nikola Mancione (Italija) i Nikola Rabrenović (Srbija). Strelci: 1:0 Soč u 2, 1:1 Rakić u 9, 1:2 Felipe Oliveira u 11, 2:2 Lazarević u 15, 3:2 Lazarević u 24, 4:2 Pršić u 33, 4:3 Soč u 37, 4:4 Cires u 39. minutu. Žuti kartoni: Simić, Tomić (Srbija), Savio Valadares, Pancaru, Manja, Soč (Rumunija). Crveni karton: Momčilović (Srbija) u 9. minutu.

SRBIJA: MOMČILOVIĆ (g), RAKIĆ, TOMIĆ, PRŠIĆ, PETROV, N. Aleksić, Stojčevski, Popović, Lazarević, Simić (kap), Stojković, Milosavljević, Radovanović, Vulić (g). Selektor: Goran Ivančić.

RUMUNIJA: GRIGORAS (g), M. MATEI, FELIPE OLIVEIRA, SOČ, PANCARU (kap), Kedei, Iljaš, Ribeiro, Savio Valadares, Kračiun, Paulo Fereira, Manja, Cires, Tonica (g). Selektor: Robert Lupu.

Plasman na EP u Holandiji 2022. izboriće osam pobednika kvalifikacionih grupa, šest najboljih drugoplasiranih i bolji u baražu (sedmi i osmi drugoplasirani)

GRUPA 4

PRVO KOLO: Bosna i Hercegovina – Severna Makedonija 2:1, Rumunija – Srbija 2:2

DRUGO KOLO: Srbija – Bosna i Hercegovina 2:4, Severna Makedonija – Rumunija 2:2.

TREĆE KOLO: Rumunija – Bosna i Hercegovina 2:3, Srbija – Severna Makedonija 1:1.

ČETVRTO KOLO: Severna Makedonija – Srbija 1:6, Bosna i Hercegovina – Rumunija 5:0.

PETO KOLO: Severna Makedonija – Bosna i Hercegovina 2:3, Srbija – Rumunija 4:4.

TABELA: Bosna i Hercegovina 15, Srbija 6, Rumunija 3, Severna Makedonija 2 boda

ŠESTO KOLO: Rumunija – Severna Makedonija (14. april, Temišvar), Bosna i Hercegovina – Srbija (14. april, Zenica).

Izvor teksta i fotografija: Futsal Srbija