sreda, 24. april 2024.

Rezultat se pamti, ali igra treba da bude bolja!

Reprezentacija Srbije slavila je juče protiv selekcije Crne Gore rezultatom 2:0, a oba gola postigao je napadač Juventusa, Dušan Vlahović. Odličnu partiju odigrali su reprezentativci Crne Gore, koji su kroz celo prvo poluvreme diktirali tempo igre, i praktično je Srbija u prvih 45 minuta bila bez pravih šansi, ideja i mogućnosti.

Igra za zaborav, ali rezultat se pamti, i to je ono što je u ovom trenutku bitno. U drugo poluvreme obe selekcije su ušle slično, a možda i ključni momenat bila je odbrana Vanje Milinkovića Savića, koji je fantastično odbranio nezgodan udarac Stevana Jovetića.

Na kraju, na asistenciju Filipa Mladenovića, Dušan Vlahović je uspeo da se nađe u slobodnom prostoru, zatraži loptu, a potom i matira Milana Mijatovića, koji, ruku na srce, do tog momenta nije imao pregršt posla.

Konačnih 2:0 postavio je Vlahović, iz kontranapada u samom finišu utakmice, na asistenciju nesebičnog Saše Lukića.