ponedeljak, 29. april 2024.

Rubljov suvereno do polufinala Šangaja

Ruski teniser Andrej Rubljov plasirao se u polufinale mastersa u Šangaju. Rubljov je u okviru četvrtfinala savldao Francuza Uga Umbera. Rezultat je bio 2:L0, po setovima 6:2 6:3.

Kao što i sam rezultat prikazuje bila je to poprilično ubedljiva pobeda za Rubljova. Rus je oduzeo najjače oružje protivniku, a to je servis. Neverovatno dobro je riternirao i u nakon toga u razmenama dominirao. U prvom setu od uvodna tri gema Umbera dva je Rubljov oduzeo i lako poveo sa 1:0.

Drugi set donosi nešto veću borbu. U ranom delu seta viđena je razmena brejkova, da bi Umber posle propustio veliku šansu. U šestom gemu je imao brejk loptu koju nije iskoristio i za to je skupo kažnjen. Već u sledećem gemu je pretrpeo brejk, a nakon toga još jedan za pobedu Rubljova.

Rubljov će za plasman u finale igrati protiv Bugarina Grigora Dimitrova koji je nešto ranije savladao Čileanca Nikolasa Jarija. Drugi polufinalni par čine Hubert Hurkač i Stefan Korda.