petak, 17. maj 2024.

Rubljov u polufinalu Marseja

Ruski teniser Andrej Rubljov plasirao se u polufinale turnira u Marseu. Rubljov je četvrtfinalu savladao domaćeg igrača Luku Puja rezultatom 2:1, po setovima 6:3 1:6 6:2.

Uz veliku dozu oscilacija Rulbljov je uspeo da dođe do pobede. U prvom setu ključan je bio osmi gem kada je Rubljov napravio brejk i poveo sa 1:0.

Neočekivano u drugom setu Puj preuzima inicijativu i fantastičnim tenisom osvaja drugi set. Puj je u tim trenucima podsetio na stare dane kada je bio u samom vrhu svetskog tenisa. Napravio je dva brejka i lako izjednalio na 1:1.

Dobar tenis iz drugog seta Pui je preneo u treći. Francuz je na startu napravio brejki poveo sa 2:0, ali to je bilo sve od njega. Od tog trenutka Francuz se ugasio, a sa druge strane Rubljov dodao gas i sa šest vezanih gemova preokrenuo set i plasirao se u polufinale.

Za plasman u veliko finale Rubljov će igrati protiv Benjamina Boncija.