sreda, 01. maj 2024.

SAD poveo, pa „zaključao“ odbranu!

Iran je izgubio od selekcije Sjedinjenih Američkih Država rezultatom 1:0, i tako se i zvanično oprostio od Svetskog prvenstva u Kataru. Irancima bi bod bio dovoljna, dok su Amerikanci morali da ciljaju tri boda, što su na kraju i uspeli da ostvare.

Gol odluke postigao je Christian Pulišić, a utakmica je tekla takvim tokom da su Amerikanci tokom prvih 45 minuta diktirali tempo igre, osećalo se u vazduhu da je pitanje vremena kada će Alireza Beiranvand da vadi loptu iz mreže. To se desilo u 38. minutu, a nakon toga uspeli su uspešno da zadrže rezultat.

Iranci su u drugom poluvremenu pritiskali, ali bez većeg uspeha, te nakon ove utakmice napuštaju Katar, uprkos senzacionalnoj pobedi u poslednjim minutima utakmice, protiv selekcije Velsa.

Slika: Printscreen (YouTube)