četvrtak, 18. april 2024.

Seltik na korak od titule!

Završeno je prvo kolo plej-ofa škotskog prvenstva, a šampion je poznat, nezvanično. Naime, Seltik je pobedio Rendžers sa 3:2, te imaju 12 bodova prednosti u odnosu na svog rivala, a da bi zasigurno došli do titule, treba im još svega jedna pobeda u narednih pet utakmica, što je gotovo sigurno da će da se dogodi.

U prvom poluvremenu golove su postigli Furuhashi za Seltik i Tavernier za Rendžers, da bi u drugom poluvremenu opet strelac za domaće bio Furuhashi, a kada je Jota postigao pogodak za 3:1, situacija je bila jasna. Za goste je Tavernier smanjio prednost, te je konačan rezultat na kraju bio 3:2.

Seltik ima sezonu za pamćenje, gde nakon 31 kola imaju 29 pobeda, 1 remi i 1 poraz uz gol razliku 98:23.