subota, 27. april 2024.

Sporting na „krovu“ Evrope!

Portugalski futsal klub – Sporting Lisabon stigao je do naslova prvaka Evrope!

Lisabonski klub je u finalnom duelu futsal Lige Šampiona uspeo da savlada branioca naslova prvaka, Barselonu rezultatom 4:3 (0:2).

Sama utakmica je bila izuzetno uzbudljiva, apsolutno dostojna velikog finala. Barselona je stigla do prednosti već u prvom minutu utakmice, a do kraja prvog dela igre uspeli su da dupliraju svoju prednost.

Posle 20 minuta igre, delovalo je da će španski klub uspeti da osvoji svoju drugu uzastopnu titulu šampiona, ali je Sporting u nastavku u potpunosti preokrenuo rezultat u svoju korist sa četiri datih golova, a do kraja meča uprkos velikoj inicijativi Barselona je samo „ublažila“ poraz.

Sporting Lisabon je tako osvojio svoj drugi pehar evropskog šampiona u klupskoj istoriji, dok je Barselona ostala na tri osvojena trofeja.