subota, 27. april 2024.

Stršljeni zabeležili prvu pobedu pred drugo gostovanje u Beogradu

Mladi Stršljeni iz Jagodine zabeležili su prvi trijumf ove sezone pobedom na domaćem terenu protiv nad timom Novi Sad Wild Dogs sa 50:38. Utakmicu je van domašaja Novosađana stavio odlični Bogdan Pavlović sa tri tačdauna u prvom poluvremenu, od čega dva hvatanjem i jedan posle presečene lopte.

„Solidno smo odigrali prvu utakmicu, ali Vukovi su veoma lepo uigrana ekipa. Bilo je neke dileme oko pass interference prekršaja, ali to smo razrešili i nadalje neće biti problema. Sve u svemu, ovaj format takmičenja nam se dopada”, rekao je mladi i veoma talentovani QB Jagodine Dejan Srećković, koji je na ovom meču zabeležio i jednu presečenu loptu.

Sjajni mladi hvatač Bogdan Pavlović dominirao je u oba pravca u prvom poluvremenu i maltene samostalno doveo Stršljene u prednost od čak 19 razlike (22:3). U drugom poluvremenu Novi Sad je igrao znatno bolje u napadu i probao je da se vrati u susret. Ipak dva tačdauna Aleksandra Bodiroge koja je bacio Lazar Lazić nisu bila dovoljna iskra za Wild Dogse.

Za Jagodinu su se upisali Vanja Radivojević (2003. godište) dva puta i jednom Todor Vasiljević (2004). Poraz Novosađana ublažili su Jovan IkićSrđan Skala i Filip Đokić sa dve INT.

U trećem kolu Stršljeni gostuju ponovo u Beogradu, ali ovog puta igraju protiv Plavih zmajeva na terenu OŠ Sutjeska u Zemunu (nedelja, 18.10. 12.00 časova). Novi Sad Wild Dogs igraće protiv aktuelnog šampiona Kragujevac Wild Boarsa istog dana od 15.30 na Wild Dogs Kennel terenu.

Jagodina Black Hornets 50:38 Novi Sad Wild Dogs
Teren FK Morava RIbare. Nedelja 11. oktobar 15.00.