ponedeljak, 29. april 2024.

Švjontek najbolja u Dohi

Poljska teniserka Iga Švjontek šampionka je turnira u Dohi. Sjajna Poljakinja je u velikom finalu savladala Kazahstanku Elenu Ribakinu. Posle borbe koja je trajala dva sata i 17 minuta, Švojntek je slavila sa 2:0, po setovima 7:6 (8:6) 6:2.

Veliku šansu propustila je Ribakina u prvom setu koji je svakako bio ključ za ceo meč. Kazahstsanska teniserka je imala potpunu kontrolu, prednost od 4:1, ali je to uspela da ispusti. Na sebi svojstven način, uporna Švjontek se vratila na 4:4 i potom odvela set u taj brejk.

Kako to uglavnom biva, psihološka prednost se prebacila na stranu Poljakinje koja posle velike drame dobija prvi set i čini se tu lomi meč.

Od tog trenutka igra Ribakine se totalno raspala, što Švjontek koristi da napravi dva brejka i lagano zatvori meč kroz dva seta.

Titula u Dohi je 18. titula u karijeri za Švjontek.