Treće finale za Čilića u Moskvi

Hrvatski teniser Marin Čilić plasirao se u finale ATP turnira u Moskvi nakon što je savladao Litvanca Rikardasa Berankisa. Posle borbe koja je trajala 91 minut, Čilić je slavio rezultatom 2:0, po setovima 6:3 6:4.

Očigledno da uslovi u Moskvi i te kako prijaju Čiliću, jer je obezbedio plasman u treće finale na ovom turniru.

Uz određene padove u igri Čilić je ipak uspeo bez većih problema da reši ovaj meč kroz dva seta. U prvom je bio znatno bolji igrač na terenu, jer je osvojio sve poene posle prvog servisa, a uz to je uspeo dva puta da oduzme protivniku servis.

U drugom setu Berankis je na momente pokazao da bi mogao da se vrati. Prvi je došao do brejka i poveo sa 2:0, ali ta prednost nije dugo trajala, jer je Čilić već u sledećem gemu došao do ribrejka. Od tog trenutka Čilić je igrao sve bolje i bolje. U devetom gemu uspeo je da izvrši pritisak na protivnika i brejkom prelomi meč na svoju stranu.

Za titulu u Moskvi Čilić će igrati protiv boljeg iz duela Karacev/Hačanov.