Troicki bez Rolan Garosa

Srpski teniser Viktor Troicki nije uspeo da se plasira u glavni žreb Rolan Garosa. Troicki je u poslednjem trećem kolu kvalifikacija poražen od francuskog tenisera Aleksandrea Milera rezultatom 2:0, po setovima 6:3 6:4.

Nije Troicki danas prikazao tenis iz prva dva kola. Bio je veoma pasivan, čekao je protivničku grešku, ali njih nije bilo. Sa druge strane, Miler je sjajno koristio svoje šanse koji ruku na srce nije bilo mnogo. Miler je u oba seta sačekao žute minute Troickog koji je grešio u serijama, i sa po brejkom po setu uspeo da se plasira u glani žreb Rolan Garosa.

Bez obzira na poraz Troickog Srbija će imati čak šest predstavnika u glavnom žrebu Rolan Garosa, što ranijih godina nije bio slučaj.