petak, 03. maj 2024.

Zverev ide na megdan Alkarasu

Nemački teniser Aleksander Zverev plasirao se u finale Mastersa u Madridu. Zverev je u drugom polufinalu savladao Grka Stefanosa Cicipasa rezultatom 2:1, po setovima 6:4 3:6 6:2 i tako mu se revanširao za težak poraz u Monte Karlu ove sezone.

Noćni uslovi u Madridu izgleda da pašu Zverevu, jer je nakon Feliksa Ožea Alijasima savladao i Cicipasa. Danas je servirao neverovatno dobro i uz male oscilacije potpuno zasluženo došao do pobede.

U prvom setu sve je bilo u egalu do sedmog gema kada je Cicipas prvi poklekao, što je Zverev iskoristio i brejkom zatvorio set.

Slična stvar se desila u drugom setu samo sa obrnutim ulogama. Zverev je konačno malo stao sa servisom u osmom gemu kad je Cicipas napravio ključni brejk koji donosi izjednačenje.

U setu odluke, Zverev je napao odmah na početku, u drugom gemu oduzeo servis protivniku i potom stigao do velikih 3:0 koje je sačuvao bez problema do kraja meča.

Zverev će u velikom finalu igrati protiv španske senzacije Karlosa Alkarasa.