četvrtak, 02. maj 2024.

Zvezda upisala prvu pobedu u novoj sezoni

Crvena Zvezda je sinoć upisala prvu pobedu u novoj sezoni i došla do 4 boda u Superligi Srbije. Slavila je na svom terenu nad ekipom – Mladost Lučani minimalnim rezultatom 1:0. Gol odluke postigao je Mirko Ivanić u 45. minutu utakmice. U drugom poluvremenu je odlukom iz VAR sobe poništen gol Falku. Domaćin je napadao tokom cele utakmice i uputio 19 šuteva od kojih 9 u okvir gola Lučanaca, međutim može se reći da i dalje postoji problem sa realizacijom.

Zvezda se sada okreće utakmici u sredu, kada će u terminu od 20:30 na stadionu Rajko Mitić u revanš utakmici 2. kola kvalifikacija za Ligu šampiona ugostiti Kajrat Almati. Zvezdi odgovara samo pobeda, pošto je u dalekom Kazahstanu poražena sa 2:1. Meč u Beogradu će suditi  Letonac – Andris Treimans, kome će pomagati sunarodnici Haralds Gudermanis i Aleksejs Spasjonikovs.