subota, 27. april 2024.

Rivali Srbije i Hrvatske na SP imali dobro veče

Hrvatska će na SP u Rusiji igrati u grupi sa Argentinom, Nigerijom i Islandom. Argentina je na neutralnom terenu slavila i dominirala protiv Italije. Golove su u drugom delu igre postigli Banega i Lancini. Meč je zbog povrede propustio Aguero, a u igru nisu ulazili Romero, Maskerano i Mesi. Nigerija je slavila sa minimalnih 0:1 na gostovanju Poljskoj u Vroclavu. Pobedonosni gol je postigao Mozes sa penala u 61.minutu. Jedino je Island poražen na gostovanju Meksiku sa 3:0.

Srbija će igrati u grupi sa Brazilom, Švajcarskoj i Kostarikom. Sve tri reprezentacije su sinoć slavile kao gosti. Brazil je savladao domaćina Rusiju sa 3:0 a strelci su bili Miranda, Kutinjo iz penala i Paulinjo. Brazil je imao čak 24 šuta od kojih 13 u okvir gola. Švajcarska je sa minimalnih 1:0 bila bolja od Grčke. Jedini gol postigao je Džemaili u 59.minutu. Kostarika je sa 1:0 slavila protiv Škotske. Gol odluke je u 14.minutu postigao Urena.