četvrtak, 02. maj 2024.

Aktuelni svetski šampion obezbedio osminu finala

Francuska je pobedila Dansku rezultatom 2:1, a čovek odluke bio je Kylian Mbappe, koji je dva puta tresao mrežu Danaca. Jedini gol za Dansku postigao je defanzivac Barselone, Andreas Christensen.

Utakmica je počela u nešto sporijem tempu, oba sastava su opipavala snage rivala, bojažljivo krećući se ka golu rivala. Nakon prvih 45 minuta, kao što je često slučaj ovih dana, golova nije bilo.

Ipak, u drugom poluvremenu viđena je nešto drugačija situacija, rivali su krenuli sve više da prete protivniku, a možemo reći da su oba gola Mbappea samo pokazala o koliko kvalitetnom fudbaleru je reč, jer se u obe situacije fenomenalno snašao kod postizanja gola, što mnogi fudbaleri ne bi uspeli. Pretili su i jedni i drugi i mimo ovih golova, a najbliži golu za Dansku bio je Martin Braithwaite koji je nakon ubacivanja Dolberga pogodio spoljni deo stative.