četvrtak, 02. maj 2024.

Poljaci konkretniji od Saudijske Arabije

Selekcije Poljske bila je rezultatski nadomćnija u odnosu na Saudijsku Arabiju, te je uspela da slavi rezultatom 2:0. Utakmica je proticala tako da Poljaci nisu imali neke preterane šanse, a može se reći da su vrebali iz kontranapada, te su uz izrazitu snalažljivost Roberta Levandovskog, koji je asistirao Piotru Zielinskom, poveli 1:0. Na kraju prvog poluvremena viđen je i penal za azijsku selekciju, ali je šut Salem Al Dawsaria odbranio golman Poljske.

U drugom delu igre, prečka, pa i stativa odbranili su gol Saudijske Arabije, a tokom čitavog drugog poluvremena Saudijci su bili ofanzivni i vršili ogroman presing na gol Poljske. Ipak, pad koncentracije bio je dovoljan da Robert Levandovski oduzme loptu Abdulelah Al Malkiu, te da postigne svoj prvi pogodak za Poljsku na Svetskom prvenstvu, koji je proslavio u suzama radosnicama.

Slika: Printscreen (YouTube)