petak, 29. mart 2024.

Amerikanci pokazali da znaju da igraju i soker!

U poslednjoj utakmici dana sastali su se Engleska i SAD, a meč je završen rezultatom 0:0.

Posle uvodnog ispitivanja snaga prvu šansu na meču imao je Harry Kane ali je njegov šut u 10. minutu blokiran, usledio je period mnogo bolje igre SAD-a, a u 17. minutu meča, odličan pas McKennia u gol nije pretvorio Haji Wright. McKennie je pokušao u 26. minutu, ali je njegov šut otišao preko gola. Do kraja poluvremena izdvajamo prečku Kristijana Pulišića, kao i još jednu priliku koju je propustio isti igrač na asistenciju Desta u 43. minutu. Golman SAD-a Turrner sprečio je Mounta da donse prednost svojoj selekciji u nadokandi vremena, igrač Čelzija je uputio odličan udarac po zemlji, ali je krajnjim naporom lopta izbačena u korner.

U drugom poluvremnu mnogo gora igra oba tima i bez šansi do 93. minuta kada je Kane promašio šansu utakmice, glavom sa nekih sedam metara, ali je lopta otišla pored stative.

Posle dva kola, prva na tabeli je Engleska sa 4 boda, drugi je Iran sa 3, SAD ima 2, dok Vels na poslednjem mestu ima samo 1 bod.