subota, 04. maj 2024.

Argentinci slavili rezultatom 2:0

Sudeći na osnovu rezultata iz prvog poluvremena, delovalo je da je Argentina na vrlo lošem putu, tj. da sa takvom igrom teško može do tri boda protiv Meksikanaca, koji na ovakvom duelu nemaju šta da izgube. Pred kraj prvog poluvremena je Alexis Vega bio blizu postizanja gola, ali je Emiliano Martinez odlično reagovao i sačuvao svoju mrežu.

Na početku drugog poluvremena, situacija nije bila dramatično drugačija, ali je Lionel Messi postigao gol šutom sa distance u 64. minutu i na taj način probio čvrstu defanzivnu liniju Meksika. Konačan rezultat je postigao Enzo Fernandez, na asistenciju najboljeg igrača Argentine, te je Argentina na taj način postavila konačan rezultat 2:0 i obezbedila sebi nadu da može do osmine finala, a o tome će se odlučivati na utakmici protiv Poljske.