subota, 27. april 2024.

ATP Madrid: Nadal bez većih problema do trećeg kola

Španski teniser Rafael Nadal pobedom je započeo svoje takmičenje na mastersu u Madridu. Španac je u drugom kolu bio bolji od mladog Kanađanina Feliksa Ožea Aliasima, a rezultat je bio 2:0, po setovima 6:3 6:4.

Iako je Nadalov nastup u Madridu bio pod znakom pitanja zbog stomačnog virisa, Španac je danas odigrao više nego pristojan meč. Mladi Kanađanin se držao u meču sve do rezultata 4:3 u prvom setu, kada je Nadal napravio brejk i kasnije osvojio set.

Od tog trenutka pa do kraja meča Nadal je preuzeo meč u svoje ruke, a Feliks je srljao iz greške u grešku. Veoma brzo Nadal je napravio brejk početkom drugog seta i tako jasno stavio do znanja protivniku da iznenađenja neće biti.

Nadal je u nastavku potpuno dominrao i sa još jednim brejkom potpuno prelomio meč u svoju korist. Ože Aliasim je uspeo da smanji na 5:3, ali prednost Nadala je bila prevelika da bi mogao da preokrene set u svoju korist.

Nadal će u trećem kolu igrati protiv Amerikanca Frensisa Tiafoa.

Nišikori – Dalien 7:5 7:5
Tiafo – Kolšrajber 6:4 3:6 6:3
Šardi – Švarcman 6:1 6:2
Vavrinka – Pelja 6:3 6:4
Monfis – Fučovič 1.6 6:4 6:2
Fonjini – Milman 6:4 6:2