Brondby u poslednjem minutu ostao bez titule!

Juče su se u okviru 9. kola danskog plej-ofa sastali Horsens i Brondby, a stanje na tabeli je bilo takvo da je Midtjylland bio prvi sa 79 bodova, dok je Brondby bio drugi sa 79 bodova. Međutim, Midtjylland je uspeo da dođe do pobede nad Kopenhagenom rezultatom 2:0 u gostima, dok je Brondby pobedu ispustio u samom finišu utakmice, te se tako gotovo „pozdravio“ sa titulom.

U 40. i 42. minutu Rocker i Wilczek su doneli prednost gostima, da bi Finnbaogason u 89. i 96. minutu uspeo da sruši snove gostiju i izjednači na 2:2, te udalji Brondby od titule. Teoretski govoreći, šanse da Brondby bude prvi i dalje postoje, ali u velikoj meri ovi fudbaleri zavise od poslednje utakmice njihovog najvećeg rivala – Midtjyllanda.