utorak, 07. maj 2024.

Bublik nadigrao Zvereva za titulu u Monpeljeu

Kazahstanski teniser Aleksander Bublik pobednik je turnir u Monpeljeu. Bublik je u velikom finalu savladao favorizivanog Aleksandera Zvereva rezultatom 2:0, po setovima 6:4 6:3.

Sve što je dobro napravio tokom cele nedelje Bublik je krunisao u ovom finalu. Fenemanalan je bio na svom servisu, više nego korektan na riternu i što je najbitnije znao je da iskoristi svoje šanse.

Sredinom prvog seta došlo je do razmene brejkova. Bublik prvi dolazi do brejka, ali već u narednom Zverev uzvraća ribrejkom. Sve je ukazivalo na to da će prvi set biti rešen u taj brejku, no nije bilo tako. U devetom gemu Bublik pravi brejk, a nakon toga uzima servis u kojem je spasio dve brejk lopte što je možda bilo i ključno za meč.

Zverev je u nastavku meča bio vidno nervozniji. Nije bio komforan, servis nije ulazio, a sa druge strane je bio raspoložen protivnik. Bublik je nastavio tamo gde je stao u prvom setu i brejkovima u petom i devetom gemu prelomio meč na svoju stranu.

Autor slike: Andrey Udartsev