nedelja, 05. maj 2024.

Čehinja u finalu na domaćem tlu

Češka teniserka Tereza Martincova prva je finalstkinja WTA turnira u Pragu. Martincova je u prvom polufinalnom meču savladala Belgijanku Gret Minen, rezultatom 2:0, po setovima 6:3 6:4.

Za ovaj meč se može reći da je iskustvo presudilo. Bilo je nervoze sa obe strane, ali u takvim okolnostima bolje se snašla Martincova, koja je bila hrabrija.

U ranoj fazi prvog seta viđena su tri brejka. Dva je napravila Martincova, a jedan Minen, što je Čehinji doneo prvi set.

Drugi set startuje savršeno za Martincovu. Rano je napravila brejk, a potom još jedan za vođstvo od 4:1. Ipak, od tog trenutka neka nervoza se uvukla u njenu igru, te se Minen vratila sa dva brejka. Belgijanka je uspela da izjednači na 4:4 uz priliku da povede sa 5:4, ali ruka joj se stegla u najgorem momentu. Martincova je napravila brejk I nakon toga odservirala za veliku pobedu.

Martincova će za titulu igrati protiv bolje iz duela Krejčikova/Vang.