ponedeljak, 06. maj 2024.

Cicipas siguran na otvaranju Australijan opena

Grčki teniser Stefanos Cicipas bio je vise nego ubedljiv na otvaranju Australijan opena. Grk je u okviru prve runde savladao Francuza Kventina Halisa sa 3:0, po setovima 6:3 6:3 7:6 (8:6).

Dominantna predstava grčkog tenisera, posebno u prva dva seta. U oba je Cicipas bio dominantan u svojim servis gemovima, ne davši protivniku ni promil šansi da dođe do brejka. Za vođstvo od 2:0 u setovima bilo mu je dovoljno da napravi po brejk. U prvom setu ključan je bio četvrti gem, a u drugom peti i nakon toga je bez problema čuvao stečenu prednost.

Treći set pak donosi veću borbu. Cicipas ponovo prvi stiže do brejka, no ovoga puta Halis uzvraća. Francuz je neočekivano napravio dva brejka i poveo sa 4:2. Na njegovu žalost ta prednost nije dugo trajala, jer je Cicipas u gemu kada je Halis servirao za potvrdu brejka napravio ribrejk i vratio se u igru. Treći set je rešen u dramatičnom taj brejku koji je Cicipas dobio rezultatom 8:6.

U narednoj rundi Cicipas će igrati protiv domaćeg tenisera Rinkija Hiđikate.