Crna serija se nastavlja, Lajović poražen u prvom kolu Rima

Srpski teniser Dušan Lajović nalazi se u katastrofalno lošoj formi. Lajović je poražen u prvom kolu Rima i od Australijanca Džona Milmana rezultatom 2:0, po setovima 6:3 6:4 i tako produžio negativnu seriju na šest vezanih poraza.

Kao vaćina mečeva Dušana Lajovića i ovaj je bio u totalnom egalu. Razlika je samo što je Milman svoje prilike iskoristio, a Lajović svoje ne.

Prvi set je protekao u dominaciji servera. Oba tenisera su radila sjajan posao, a prvi je poklekao Lajović u osmom gemu kada je pretrpeo brejk. Milman je nakon toga bez većih problema priveo prvi set kraju.

Drugi set slična priča. Do sredina seta je bilo u egalu, a onda Lajović gubi svoj servis. Ipak, u naredna dva servis gema protivnika Lajović je imao brejk lopte za povratak u set, ali ih nije iskoristio. Na kraju, u tako ujednačenom meču to je bila i prevaga.

Milman će u drugom kolu igrati protiv boljeg iz duela Beretini/Basilašvili.