Đere na dva koraka od odbrane titule

Srpski teniser Laslo Đere plasirao se u polufinale turnira na Sardiniji. Aktuelni šampion je u okviru četvrtfinala savladao Italijana Lorenca Musetija rezultatom 2:1, po setovima 6:4 4:6 6:2.

Očekivano težak meč za Đerea, mada se stekao utisak da je srpski teniser ovaj meč mogao da reši i kroz dva seta. U prvom setu Đere je bio dosta bolji igrač. KOnsantno je pritiskao protivnikov servis i bio bolji u relijima. Uporni Museti se nije predavao, a Italijan je konačno poklekao u sedmom gemu kada je Đere napravio brejk koji je bio dovoljan za osvajanje seta.

Drugi set donosi nervozu sa obe strane. Đere je počeo da greši u kontinuitetu, što je Museti znao da kazni. Italijan je napravio tri brejka uz dva pretrpljena, što je bilo dovoljno za izjednačenje.

Ipak, kada je došao odlučujući treći set stvari su se vratile u kontrolu. Đere je smanjio svoje greške i to se automatski odrazilo na rezultat. Museti nije mogao da probije protivnika, a Đere je sa dva brejka rešio meč u svoju korist.

Za plasman u finale Đere će igrati protiv boljeg iz duela Basilašvili/Štruf.