četvrtak, 02. maj 2024.

Đere propuštao šanse, Cicipas ide u osminu finala Vimbldona

Srpski teniser Laslo Đere završio je svoje takmičenje na Vimbldonu u trećoj rundi. Na njegovom putu se isprečio Grk Stefanos Cicipas koji je slavio sa maksimalnih 3:0, po setovima 6:4 7:6 (7:5) 6:4.

Wimbledon on Twitter: „Job Done ✅ @steftsitsipas reaches the Round of 16 defeating Laslo Djere in straight sets, 6-4, 7-6(5), 6-4 #Wimbledon https://t.co/WPuClXzGyx“ / Twitter

Iako je izgubio sa 3:0 Đere i te kako ima za čim da žali, jer je propustio sijaset šansi da ovaj meč učini zanmljivijim. Cicipas je imao tešku drugu rundu protiv Endija Marija i bilo je jasno da danas neće biti na najvišem nivou, i nije.

U prvom setu apsolutno je bilo sve u egalu do desetog gema kada je Đere prvi popustio i pretrpeo brejk. Taj brejk je Cicipasu doneo vođstvo od 1:0.

Bez obzira na loš kraj prvog seta Đere je krenuo jako u drugom. Napravio je brejk u prvom gemu i sve držao pod kontrolom do šestog gema kada Cicipas vraća egal. Potom se otišlo u taj brejk koji Cicipas dobija rezultatom 7:5, a da je Đere pre toga prvi stigao do mini brejka.
Kada propustite toliko šansi obavezno stigne kazna, a Đerea je sustigla u trećem gemu trećeg seta kada je Cicipas napravio brejk i lako priveo meč kraju.

Cicipas je tako u osmini finala. Izjednačio je svoj rekord na Vimbldonu, a da bi otišao korak dalje moraće da pobedi američku senzaciju Kristofera Eubanksa.

Lehečka – Pol 6:2 7:6 (7:2) 6:7 (5:7) 6:7 (9:11) 6:2
Eubanks – Okonel 7:6 (7:5) 7:6 (7:3) 7:6 (7:2)
Medvedev – Fučovič 4:6 6:3 6:4 6:4
Alkaras – Jari 6:3 6:7 (6:8) 6:3 7:5