Đere stao u drugom kolu Adelajda

Srpski teniser Laslo Đere nije uspeo da se plasira u treće kolo turnira u Adelajdu. Na njegovom putu se isprečio Južnoafrikanac Lojd Haris koji je bio bolji rezultatom 2:0, po setovima 7:6 (7:5) 6:3.

Bio je ovo jedan veoma izjednačen meč u kojem su sitnice odlučivale. Tokom prvog seta nije viđena niti jedna brejk lopta, a pobednika je rešio taj brejk. U trinaestom gemu Đere je propustio veliku priliku, jer je imao prednost od 4:2. Nakon toga se desio mini pad u njegovoj igri koji je Haris iskoristio za osvajanje četiri poena u nizu koja su mu kasnije donela set.

Drugi set je doneo još veću borbu. Servisi su stali pa su počele da se ređaju brejk lopte. Đere je prvi napao, ali nije uspeo da iskoristi brejk loptu na startu drugog seta. Nakon toga i Haris je pripretio, ali ni on nije iskoristio dve brejk lopte. Prvi koji je poklekao je bio Đere, izgubivši servis u četvrtom gemu. U ovako izjednačenom meču to je bila prevelika prednost koju Haris nije ispustio do kraja meča.

Haris će u narednoj rundi igrati protiv Španca Pabla Karenja Buste.

Rubljov – Kveri 6:3 6:3
Pol – Kuevas 6:1 6:2
Karenjo Busta – Šardi 6:3 6:2
Ramos – Munar 7:6 (7:3) 6:3
Bolt – Štruf 6:3 6:4
Ože Aliasim – Dakvort 6:3 7:6 (7:0)