subota, 27. april 2024.

Đoković lagano do treće runde Australijan opena

Najbolji srpski teniser Novak Đoković plasirao se u treće kolo Australijan opena nakon što je savladao Japanca Tacumu Ita rezultatom 3:0, po setovima 6:1 6:4 6:2.

Mnogi analitičari su već unapred upisali pobedu Đokovića, a on se pobrinuo da njihove prognoze budu tačne. Od samog starta Đoković je dominirao i veoma brzo došao do brejka. Prvi set je bio gotov za svega 23 minuta sa 6:1 za Đokovića. U drugom setu Đoković nije igrao svom snagom, ali je i dalje držao sve pod kontrolom. Ito je uspeo da drži korak za Đokovićem sve do devetog gema kada je ispustio sesrvis. Nakon toga je Đoković rutinski odservirao za osvajanje drugog seta što je značilo da je meč blizu kraju.

U trećem setu Đoković je sa još dva brejka ubrzao stvari i bez većih problema se plasirao u treće kolo gde ga čeka još jedan Japanac, a to je Jošihito Nišioka.