subota, 27. april 2024.

Lajović u trećoj rundi Australijan opena

Srpski teniser Dušan Lajović plasirao se u treće kolo Australijan opena. Lajović je iskoristio nešto lakši žreb i pobedio domaćeg tenisera Marka Polmansa sa 3:0, po setovima 6:2 6:4 6:3.

Perfektan meč iz ugla Lajovića. Bio je agresivan, odlično je riternio i u onim bitnim poenima je igrao najbolji tenis. Već u trećem gemu je napravio brejk, što mu je samo još više povećalo samopouzanj. Svaki servis gem Polmansa je bio drama za sebe, a Lajović je sa još jednim brejkom rešio prvi set u svoju korist rezultatom 6:2.

Nešto veća borba viđena je u drugom setu. Polmans se znatno popravio, te su serveri relativno lako osvajali svoje servis gemove. Ključni detalj se desio u sedmom gemu kada je Lajović napravio brejk i kasnije čuvao prednost do kraja seta.

U trećem setu Polmans je krenuo na sve, ili ništa. Australijanac je imao brejk loptu na startu seta, ali nije uspeo da je iskoristi. Njegov nalet dobrog tenisa je trajao do petog gema kada je Lajović napravio brejk i rutinski priveo meč kraju.

Lajovićev protivnik u trećem kolu je Argentinac Dijego Švarcman koji je postavljen za 14. nosioca. Do sada su igrali tri puta, a Švarcman vodi sa 2:1.

Kveri – Berankis 7:6 (7:2) 4:6 6:4 6:4
Pelja – Barere 6:1 6:4 3:6 6:3
Nišioka – Evans 6:4 6:3 6:4
Čilić – Per 6:2 6:7 (6:8) 3:6 6:1 7:6 (10:8)
Švarcman – Davidovič Fokina 6;1 6:4 6:2
Fučovič – Siner 6:4 6:4 6:3
Sandgren – Beretini 7:6 (9:7) 6:4 4:6 2:6 7:5
Pol – Dimitrov 6:4 7:6 (8:6) 3:6 6:7 (3:7) 7:6 (10:8)