Federer posle preokreta do pobede i trona

Rodžer Federer plasirao se u polufinale turnira u Roterdamu pobedivši domaćeg igrača Robina Hasea sa 2:1, po setovima 4:6 6:1 6:1.

U prvom setu smo videli ravnopravnu borbu. Hase je bio egal u svakom segmentu sve do rezultata 4:4 kada je Federer doživeo mali pad u igri. Hase je u tim trenucima uspeo da napravi brejk i kasnije odservira za osvajanje prvog seta.

To je bio znak za buđenje kod Federera. Švajcarac je ubacio u veću brzinu i za svega 20 minuta osvojio drugi set rezultatom 6:1.

Treći set je trajao pet minuta više, a rezultat je bio isti. Hase nije imao snage da se suprotstavi furioznom Federeru koji je leteo po terenu te je na kraju potpuno zasluženo slavio.

Ovom pobedom Federer se vratio na čelo ATP liste, i oborio još nekoliko rekorda. Postao je najstariji igrač koji je uspeo da se domogne prvog mesta. Pre njega tu poziciju je držao Andre Agasi koji je bio prvi sa 33 godine i 13 dana, a Federer je to uspeo sa 36 godina i 194 dana.
Federer će sledeće nedelje započeti svoju 303. nedelju kao prvi igrač sveta i po tome je rekorder.