četvrtak, 28. mart 2024.

Fenomenalni Kanađani nisu „izvukli“ bod

Fudbalska reprezentacija Belgije savladala je Kanadu rezultatom 1:0, ali stiče se utisak da su Belgijanci bleda senka onog sastava od prethodnih nekoliko godina. Ovo je definitivno poslednje veliko takmičenje za ovakav sastav, gde većina fudbalera prelazi 30. godinu i došlo je vreme da se tim menja.

Iako su uspeli da slave golom Batshuayi-a u 44. minutu utakmice, tokom većeg dela susreta bili su inferiorni i puštali su da ih Kanađani napadaju, što dobro prezentuje i statistika – Kanada ima čak 21 šut ka golu protivnika. Istakli bismo i da je fudbaler minhenskog Bajerna, Alphonso Davies, promašio penal u 11. minutu utakmice.

Prijatno smo iznenađeni partijom Kanađana i ubeđeni smo da ova grupa može biti vrlo uzbudljiva do samog kraja. Iako Belgijanci jedini imaju 3 boda, ne bismo ih preterano favorizovali, jer, iako je u pitanju floskula, danas svako igra fudbal.

Slika: Printscreen (YouTube)