Hrvatska stigla do vrlo bitna tri boda!

Nije dobro počelo po Hrvatsku, koja je već u 2. minutu utakmice vadila loptu iz svoje mreže, a strelac je bio najbolji pojedinac Kanade, Alphonso Davies. Kanađani su na početku vršili presing, delovalo je da su Hrvatski reprezentativci sluđeni, ali im nije trebalo mnogo vremena da uđu u ritam.

Nakon 34 minuta od primljenog gola, Andrej Kramarić je poravnao rezultat na 1:1, da bi 8 minuta nakon toga napadač splitskog Hajduka, Marko Livaja, okrenuo rezultat na 2:1. Drugo poluvreme je teklo u sličnom ritmu, gol za 3:1 postigao je Kramarić, dok je poslednji gol na utakmici postigao vezista Rena, Lovro Majer, iz kontranapada. Sve u svemu, deluje da je Hrvatska tokom čitave utakmice diktirala tempo igre i zasluženo došla do pobede. Konačan rasplet vrlo zanimljive grupe F biće u trećem kolu, kada će Hrvati da igraju sa Belgijom, dok će Marokanci da igraju protiv Kanađana, koji su ovim porazom i zvanično takmičenje završili nakon grupne faze.

Slika: Printscreen (YouTube)