ponedeljak, 29. april 2024.

Igraju se produžeci, Švajcarci sa igračem manje!

Regularni deo prve utakmice četvrtine finala Evropskog prvenstva završen je rezultatom 1:1, te su trenutno na programu produžeci.

Španija je rano povela, a nespretan je bio Denis Zakaria u 8. minutu postigavši autogol. Osim toga, prvo poluvreme nije odisalo kreacijama i dobrim prilikama, pa su Španci dirigovali tempo, baš onako kako to uvek rade. Švajcarci su u drugom poluvremenu pretili, u pojedinim momentima su bili jako blizu gola, a gol za izjednačenje postigao je Xherdan Shaqiri u 68. minutu, jer su on i Remo Freuler odlično ispratili greške defanzivaca Španije. Upravo Remo Freuler je u 77. minutu zbog neopreznog starta dobio crveni karton, možda i preoštro od strane Michaela Olivera. Nakon 90 minuta, viđen je remi, a videćemo hoće li Španci moći da iskoriste igrača manje u protivničkom timu.

Slika: Printscreen (YouTube)